Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

We wtorek 15.10.2019 odbyło się spotkanie członków Szkolnego Klubu Górskiego działającego w Opolskim Elektryczniaku.

Podczas spotkania zostały podsumowane dotychczasowe działania klubu jak również omówiona została ostatnia ekspedycja w Tatrach. W tym roku do klubu zapisało się aż 18 nowych uczniów, z czego 14 osób to uczniowie klas pierwszych – bardzo z tego powodu się cieszymy. Podczas dalszej części spotkania przedstawiony został plan działania w obecnym roku szkolnym. I tak planowane są: ekspedycje ( jeden wyjazd na semestr),  szkolenie lawinowe, szkolenie z asekuracji,  szkolenie górskie GOPR podczas ekspedycji, wyjście na ściankę wspinaczkową, spotkanie w ramach „Spotkania z ludźmi gór”, pasowanie na członka klubu oraz wiele innych wydarzeń.

Na zakończenie spotkania minutą ciszy oraz pamięcią modlitewną uczciliśmy pamięć jednego z członków klubu śp. Marcela, który zginął w sierpniowym wypadku.
Na dzień dzisiejszy Szkolny Klub Górski tworzy ok. 50 osób dla który góry są ważne w życiu, ponieważ ludzi można podzielić na dwa rodzaje: na tych, którym nie trzeba tłumaczyć tej miłości do gór i na tych, którzy nigdy tego nie zrozumieją.
Więcej o Szkolnym Klubie Górskim można dowiedzieć się na stronie klubu www.skg.elektryk.opole.pl albo na fanpage facebookowym www.facebook.com/skgopole