Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

W naszej szkole 16 listopada 2016 roku odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Klubu Górskiego, w którym uczestniczyło 20 uczniów naszej szkoły, którzy wcześniej przez wypełnienie formularza zadeklarowali chęć przynależenia do klubu.
Uczestnicy SKG będą uczestniczyć w różnorakich szkoleniach związanych z tematyką górską, jak również będą organizowali wyprawy czy też wycieczki górskie oraz będą uczestniczyli w spotkaniach z „ludźmi gór”.

Na kolejnym spotkaniu uczniowie wypełniali formularze, które pozwolą do przynależenia do Klubu Zdobywców Korony Gór Polskich. Korona Gór Polski ustanowiona została w 1997 roku, a tworzy ją 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich naszego kraju. Aby zostać jej zdobywcą trzeba wejść na nie pokonując siłą własnych mięśni ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. Członkowie Klubu Zdobywcy Korony Gór Polski dokumentują swoje wejścia na koronne szczyty w specjalnej książeczce zbierając pieczątki.
Już działa specjalna strona Szkolnego Klubu Górskiego w Opolu www.skg.elektryk.opole.pl oraz oficjalny fanpage na Facebooku www.facebook.com/SzkolnyKlubGorski gdzie można dowiedzieć się więcej o działalności oraz o tym jak zapisać się do klubu,
Członkowie Szkolnego Klubu Górskiego w najbliższą środę uczestniczyć będą w spotkaniu z Jankiem Melą - najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku, zdobywcy Kilimandżaro czy choćby najwyższy szczyt Kaukazu – góry Elbrus.