Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

Członkowie Szkolnego Klubu Górskiego, GOPR szkoli w zakresie bezpieczeństwa w górach przez internet. Za pomocą sieci ratownicy doradzą jak przygotować się do górskich wycieczek, uprawniania sportów i jak zachować się w ekstremalnych sytuacjach.

Po rozmowach jakie nawiązaliśmy z ratownikami GOPR-u nasi uczniowie przechodzą cykl szkoleń, które pomogą bardziej przygotować się do wypraw w góry. Szkolenia, zaangażowane w przystępnej, multimedialnej formie zawierają m.in. zestaw rad i wskazówek dotyczących wspinaczki, eksploracji jaskiń, jazdy na rowerze górskim (latem), narciarstwa i zagrożenia lawinowego (zimą) a także turystyki wysokogórskiej, organizacji wyjazdów, działania służb ratunkowych oraz zagrożeń związanych z wysokością czy lodowcami.

Dzięki e-learningowi ratownicy chcą dotrzeć do znacznie większego grona osób zainteresowanych tą tematyką, niż pozwalają na to tradycyjne szkolenia. Taką formę przekazywania wiedzy zastosowano już w szkoleniach pod tytułem "W górach bezpiecznie" oraz "Zimą w górach bezpiecznie".

Na zakończenie szkolenia jest przewidziany egzamin w formie testu, jeśli uda się napisac go z powodzenie uczniowie otrzymają certyfikaty ze szkońcoznych szkoleń.