Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

Z wielką radością możemy poinformować, że członkowie Szkolnego Klubu Górskiego należą do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.

Każdy z członków naszego Szkolnego Klubu Górskie po złożeniu odpowiedniego wniosku oraz weryfikacji, przynaleŻy do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski. Po otrzymanie potwierdzenia oraz specjalnej ksiązeczki-legitymacji uczniowie mogą zacząć zbierać najwyższe szczyty pasm górskich w Polsce. Następnie po wejściu na wszystkie 28 koronnych szczytów, trzeba wybrać się na spotkanie z Lożą Zdobywców nadającą godność Zdobywcy Korony Gór Polski. Oczywiście najpierw trzeba zdać egzamin.

Nasi uczniowie przygotowują się do wyprawy na Śnieżnik oraz Jogodną. To będą pierwsze górskie szczyty, które młodzież zdobędzie w ramach naszego Szkolnego Klubu Górskiego.