Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

W dniach 19-21 października 2017 na terenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbyła się szósta edycja Opolskiego Festiwalu Gór.

To jedna z największych imprez górskich w kraju, która w tym roku gościła prawdziwe legendy sportu wspinaczkowego i wybitnych sportowców związanych z górami.
W tegorocznej edycji festiwalu udział wzięli również członkowie Szkolnego Klubu Górskiego. Nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania niesamowitych opowieści o fascynujących akcjach górskich, pierwszych zimowych wejściach na ośmiotysięczniki i spektakularnych przygodach m.in. Andrzeja Bargiela, Piotra Herzoga czy Leszka Cichego.
Podczas festiwalu można było uczestniczyć w bardzo przydatnych warsztatach. Maciej Stańczak - uczestnik wypraw „Polskiego Himalaizmu Zimowego”  przeprowadził warsztat „Pierwsza pomoc w górach”.  Na początku poznaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy, które ze sobą bierzemy w góry, co może uratować nas i pomóc w trakcie wypadku. Następnie część praktyczna, w której ratowane było „życie manekina”.
Bardzo przydatnym szkoleniem był również warsztat prowadzony przez członków Opolskiego Klubu Wysokogórskiego oraz Instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu  Arkadiusza Tabisza i Krzysztof Kurendy dotyczący „Techniki zjazdów na linie w górach”. Warto zaznaczyć, że Opolski Klub Wysokogórski został partnerem naszego Szkolnego Klubu Górskiego i już wkrótce w naszej szkole odbędą się specjalistyczne szkolenia wysokogórskie.
Cieszy również fakt, że w różnych spotkaniach podczas tegorocznego Festiwalu Gór uczestniczyli nie tylko uczniowie SKG, ale również nauczyciele Opolskiego Elektryczniaka.