Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

W środę 25 kwietnia 2018 w sali konferencyjnej Opolskiego Elektryczniaka obyło się po raz pierwszy w historii naszej szkoły, spotkanie z Instruktorem Polskiego Związku Alpinizmu. 

Pan Arkadiusz Tabisz podzielił się doświadczeniem wyprawy na Chan Tengri - (7010 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Kazachstanu, jest uważany za jedną z najpiękniejszych, lecz także najbardziej surowych i zimnych szczytów na ziemi. Szczyt znajduje się w górach Tien Szan. Ze względu na trudności jakie niesie ze sobą góra nazywana jest „Małym K2”. Alpinista opowiadał z pasją o wyprawach wysokogórskich, podkreślając, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. I to między innymi o nim uczniom należącym do Szkolnego Klubu Górskiego zwracał uwagę Instruktor Alpinizmu. W pierwszej części spotkania uczestniczyli również uczniowie wybranych klas oraz nauczyciele naszej szkoły należący do Nauczycielskiego Klubu Górskiego. „Jestem bardzo zbudowany Szkolnym Klubem Górskim, że tyle się tutaj dzieje: akcji, szkoleń i wypraw, a przede wszystkim młodzieżą, która chce spędzać czas wolny aktywnie, pośród przyrody i gór” – powiedział Pan Arkadiusz Tabisz.
Po prezentacji zdjęć czas na praktykę. Uczniowie mogli zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem wysokogórskim oraz nauczyli się kilku metod asekuracji oraz wiązania węzłów górskich. Taka teoria i praktyka na pewno się przyda, co do tego nikt na sali nie miał wątpliwości. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia pierwszego kursu. To dopiero początek cyklu szkoleń, a mianowicie nasz Szkolny Klub Górski współpracuje z Klubem Wysokogórskim w Opolu i już wkrótce uczniowie i chętni nauczyciele będą mogli szkolić swoje umiejętności w „terenie”. Góry wychowują, więc można powiedzieć, że szkolenia oraz umiejętności uczenie się gór to taka szkołą w praktyce.
Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie Szkolnego Klubu Górskiego - kliknij.