Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

„Dach Polski (Rysy) na stulecie Niepodległości” zakłada zdobycie najwyższego szczytu Polski – Rysy przez nauczycieli Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu tworzących Nauczycielski Klub Górski. Projekt jest połączeniem działalności Szkolnego Klubu Górskiego oraz nauczycieli Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu. Członkowie należący do Nauczycielskiego Klubu Górskiego zdobywają szczyty zaliczane do Korony Gór Polskich – 28 szczytów poszczególnych pasm górskich Polski. Przy Opolskim Elektryczniaku działa Szkolny Klub Górski który zrzesza uczniów szkoły jak również nauczycieli, którzy mają wspólną pasję, jaką są góry, stąd też pomysł na połączenie pasji z świętowaniem setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nas Polaków.

Wejście od strony Słowacji, tak, żeby pokazać, że Polacy są dumni ze swego kraju i dzielą się radością płynącą z Niepodległości. Na szczycie góry ma zostać wykonana wspólna fotografia z flagą Polski.

Projekt jest połączeniem działalności Szkolnego Klubu Górskiego oraz nauczycieli Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu. Członkowie należący do Nauczycielskiego Klubu Górskiego zdobywają szczyty zaliczane do Korony Gór Polskich – 28 szczytów poszczególnych pasm górskich Polski. Przy Opolskim Elektryczniaku działa Szkolny Klub Górski który zrzesza uczniów szkoły jak również nauczycieli, którzy mają wspólną pasję, jaką są góry, stąd też pomysł na połączenie pasji z świętowaniem setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nas Polaków.

Projekt otrzymał patronat Ministerstwa oraz pismo na zgodę używania loga „Niepodległa”. W piśmie czytamy m.in.:  
„Odzyskanie Niepodległości i państwowości przez Polskę w 1918 roku było jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej historii i stanowi dla nas okazję do radosnego świętowania i wzmacniania polskiej wspólnoty. Dlatego cieszę się z Państwa propozycji włączenia się do wspólnego świętowania Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Informuję, że udzieliłem zgody na wykorzystanie identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa” przy projekcie Szkolnego Klubu Górskiego „Dach Polski (Rysy) na stulecie Niepodległości”. Korzystanie z logotypu przez wszystkie inicjatywy zaangażowane w świętowanie niepodległości Polski, nie tylko pozwoli na spójną identyfikację, ale przede wszystkim sprawi, że każdy z projektów stanie się elementem większej całości - wspólnego święta wszystkich Polek i Polaków”.

Wejdź na stronę Ministerstwa i przeczytaj więcej o tym wdarzeniu.