Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

W ramach spotkań z ludźmi gór, w naszym klubie kolejne spotkanie. Tym razem o Himalajach opowie Radzimir Burzyński, podróżnik ze Zdzieszowic, który łączy pasję do zwiedzania i pomagania.

Radzimir odwiedził już Indie, Kirgistan, czy kraje Ameryki Południowej. Czasem podróżuje rowerem, czasem autostopem lub lokalną komunikacją. Swoją ostatnią podróż odbył do Nepalu. W tej wyprawie nie chodziło jednak o zdobycie Mont Everestu, czy K2, ale o obcowanie z widokiem na najwyższe góry świata i pomoc nepalskim dzieciom. Radzimir Burzyński w Himalaje zabrał nietypowy bagaż - ogromny plecak wypełniony piłkami, pompkami i różnego rodzaju sprzętem sportowym.

Już w środę 13 marca 2019 roku w Opolskim Elektryczniaku odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Radzimirem Burzyńskim, w ramach spotkań organizownaych przez Szkolny Klub Górski.