Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

W ramach spotkań z ludźmi gór organizowanych przez Szkolny Klub Górski, w środę 13 marca 2019 odbyło się kolejne spotkanie.

W ramach spotkań z ludźmi gór organizowanych przez Szkolny Klub Górski, w środę 13 marca 2019 odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem o swojej wyprawie w Himalaje opowiedział  Radzimir Burzyński, podróżnik pochodzący ze Zdzieszowic, który łączy pasję do zwiedzania i pomagania.
Radzimir odwiedził już Indie, Chiny, Kirgistan, czy kraje Ameryki Południowej. Czasem podróżuje rowerem, czasem autostopem lub lokalną komunikacją. Swoją ostatnią podróż odbył do Nepalu by odbyć trekking pod Mount Everest. W tej wyprawie nie chodziło jednak o zdobycie Mont Everestu, czy K2, ale o obcowanie z widokiem na najwyższe góry świata i pomoc nepalskim dzieciom. Radzimir Burzyński w Himalaje zabrał nietypowy bagaż - ogromny plecak wypełniony piłkami, pompkami i różnego rodzaju sprzętem sportowym. Oprócz spełnienia marzeń, można również spełnić marzenia innych, dlatego podczas wyprawy sprzęt sportowy trafił do dzieci z ośrodka Orchid Garden. Mieszkają tam podopieczni w wieku od 6. miesiąca życia do 9 lat, często wraz z rodzicami.
W drugiej części spotkania członkowie Klubu Górskiego mogli dowiedzieć się jak zorganizować taki wyjazd w najwyższe góry świata. Zaproszony Gość opowiadała o tym co warto zabrać ze sobą, jak dobrze przygotować się do takiej wyprawy oraz na jakie sytuacje trzeba być przygotowanym. Członkowie Szkolnego Klubu Górskiego indywidualnie po zakończonej prelekcji zadawali jeszcze pytania i rozmawiali o swoich marzeniach.
W tym roku Radzimir planuje przepłynąć kajakiem niebezpieczną Amazonkę, albo udać się do Papui-Nowej Gwinei.