Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

W czwartek 5 grudnia 2019 członkowie Szkolnego Klubu Górskiego uczestniczyli w spotkaniu z niezwykłą osobą.

Krzysztof Wielicki wielki himalaista, alpinista, a także taternik, jeden z najwybitniejszych himalaistów w historii. Jako piąty człowiek na Ziemi, jest zdobywcą Korony Himalajów oraz Karakorum - zdobył również wszystkie czternaście ośmiotysięczników.
Członkowie Klubu mieli możliwość wysłuchania prelekcji o różnych wyprawach himalaisty. Wielicki z entuzjazmem opowiadał o zaletach aktywności w górach i zmianach, które mogą zajść w życiu każdego z nas. „A młodych ludzi, którzy wchodzą na ścieżkę zarażania się jakimkolwiek bakcylem mogę tylko zapewnić, że wiara jest tu potrzebna, bo każdy naprawdę może zrobić wiele rzeczy, każdy może wyznaczać swoje małe Everesty, one nie muszą leżeć gdzieś daleko w górach, one mogą być tu na ziemi, tylko ważne żeby je mieć i wtedy uświadomić sobie – tak wiele potrafimy”.
Na zakończenie spotkania członkowie Klubu Szkolnego mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymać autograf. Takie spotkanie młodych ludzi, którzy kochają góry z ludźmi gór to piękna lekcja o pasji i o tym, że warto mieć marzenia.
Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania w naszej galerii zdjęć.