Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

W czwartek 12 grudnia 2019 na Politechnice Opolskiej odbyła się konferencja o górach i panel dyskusyjny o Szkolnym Klubie Górskim.

Uczeń Tomasz Szlotawa z klas 4 et uczestniczył 12 grudnia 2019 r. na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej w konferencji „Polski alpinizm i himalaizm”. Konferencja stanowiła podsumowanie konkursu wiedzy dla szkół: „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” , który odbył się 5 grudnia 2019 r. w Opolu z udziałem uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Przypomnijmy, że uczniom naszej szkoły udało się zakwalifikować do finału tej Olimpiady, zajmując wysokie miejsca w konkursie Natomiast uczeń Tomasz Szlotawa został laureatem Olimpiady i otrzymał nagrodę indywidualne oraz nagrodę dla swojej klasy.
W czasie konferencji tematyką gór zajmowali się profesorowie uczelni wyższych z Opola oraz z Gdańska i Krakowa. W dyskusji panelowej podczas konferencji uczestniczyli „ludzie gór”: Aleksandra Dzik - na swoim koncie ma m.in. wejście na ośmiotysięczny Gasherbrum II (8035 m n.p.m.), ponadto jako pierwsza Polka zdobyła jedną z najniebezpieczniejszych gór świata – Pik Pobiedy (7439m n.p.m.) uzyskując prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery; Arkadiusz Tabisz – instruktor Polskiego Związku Alpinistycznego, ma zdobytych i wytyczonych wiele dróg wspinaczkowych, autor przewodników górskich; Jarosław Cieśliński – dyrektor jednej z opolskich podstawówek, alpinista, podróżnik oraz nauczyciel naszej szkoły Piotr Dobrowolski, zdobywca Korony Gór Polski, który opowiadał o fenomenie Szkolnego Klubu Górskiego.
Konferencja, która odbyła się w sali audytoryjnej Politechniki Opolskiej jest częścią wieńczącą tegoroczną "Olimpiadę Wiedzy i Wartości w sporcie" przeznaczoną dla uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju. Tegoroczna edycja Olimpiady była poświęcona polskiemu alpinizmowi i himalaizmowi, a wzięło w niej udział ponad tysiąc uczniów z całej Polski.
Nas cieszą miejsca uczniów Opolskiego Elektryczniaka, którzy zakwalifikowali się do finału olimpiady. Serdecznie gratulacje dla wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w olimpiadzie a szczególnie dla Tomasza, który zdobył 4 miejsce i został laureatem konkursu.
Po konferencji i dyskusji najlepsi uczniowie oraz szkoły zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi.