Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

W tym roku szkolnym nasz Klub Górski obchodzić będzie 6-lecie założenia. Z tej okazji członkowie klubu będą realizować projekt "Z Opola na dach Europy".

Projekt „Z Opola na dach Europy” zakłada przejście szlaków i tras w województwie opolskim raz w miesiącu, tak żeby suma km wszystkich uczestniczących wyniosła symboliczną wysokość Mont Blanc 4808 m.n.p.m, czyli 4808 km.
Trasy będą opracowywane przez Uczniów, którzy pochodzą z danej miejscowości, a na zakończenie trasy odbywa się wspólne ognisko.
Zakończeniem projektu będzie „Ekspedycja - trekking wokół Mont Blanc” na zakończenie roku szkolnego.
W każdym miesiącu będzie organizowany „Dzień SKG” podczas którego Uczniowie wraz z Opiekunami będą pokonywać wyznaczoną trasę. Przykład: Trasa wokół jeziora Turawskiego (ok. 23 km) pokonuje 19 Uczestników czyli 23 km x 19 Uczestników czyli łącznie 437 km z 4808 km.
Podczas pokonywania trasy Uczniowie poznawać będą ciekawe miejsca, poznają historię i zwiedzają interesujące obiekty.