Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

Jedną z inicjatyw realizowanych w ramach działalności SKG jest projekt „Z Opola na dach Europy”.

W tym roku szkolnym Szkolny Klub Górski obchodzi jubileusz 6-lecie istnienia. Jedną z inicjatyw realizowanych w ramach działalności SKG jest projekt „Z Opola na dach Europy”.
Projekt zakłada przejście tras w województwie opolskim, tak żeby suma km wszystkich uczestniczących wyniosła symboliczną wysokość Mont Blanc 4808 m.n.p.m, czyli 4808 km.
W środę 20.10.2021 r.  po uroczystościach ślubowania i przyjęciach nowych członków do Klubu, 33-osobowa ekipa wyruszyła na pierwszy challenge. Każdy z Uczestników środowego trekkingu przeszedł 18 km wzdłuż Odry z Opola do Żelaznej, a potem i drogą powrotną drugim brzegiem rzeki. Podczas drogi Uczniowie nie tylko budowali relacje rówieśnicze, ale również zapoznawali się z historią rzeki jak również ciekawych miejsc znajdujących się na trasie.
Podczas 1 challengu przeszliśmy wspólnie 594 km z 4808 km.
Młodzież w ramach projektu raz w miesiącu pokonuje wyznaczoną trasę, która jest opracowywana przez Uczniów, pochodzących  z danej miejscowości przy wsparciu Opiekunów SKG.
Do zobaczenia może w Twojej miejscowości!

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia - fotogaleria.