Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

W poniedziałek 21 marca 2022 r. część Członków Szkolnego Klubu Górskiego realizowało #3  challenge w ramach projektu „Z Opola na dach Europy”.

27 Osobowa Grupa Członków Szkolnego Klubu Górskiego przeszła 675 km. Każdy z Uczestników trekkingu przeszedł 25 km trasy. Wystartowaliśmy ze szkoły, a następnie idąc ulicami naszego miast przeszliśmy w stronę parku na osiedlu Armii Krajowej zdobywając najwyższą górę Opola tzw. „Górkę Śmierci”. Następnie opuściliśmy Opole idą w stronę Lędzin i Suchego Boru, gdzie w lesie każdy z uczestników przygotował sobie „sprzęt ogniskowy”. W przepięknym otoczeniu stawów na Malinie zorganizowaliśmy ognisko, po którym udaliśmy się w drogę powrotną w stronę szkoły.
W pierwszy dzień wiosny, przy pięknej pogodzie i świetnej atmosferze, nie mieliśmy wątpliwości, że nastała już ta pora roku.
To już trzeci etap naszego projektu. Przypomnijmy, że projekt zakłada przejście tras trekkingowych, tak żeby suma km wszystkich uczestniczących wyniosła symboliczną wysokość Mont Blanc 4808 m.n.p.m, czyli 4808 km.
Podsumowując:
- 1 challenge - wzdłuż Odry przeszliśmy 594 km
- 2 challenge - szlak w Pieninach przeszliśmy 624 km
- 3 challenge – szlak z Opola na Malinę przeszliśmy 675 km.
Zostało nam jeszcze do przejścia 2915 km.
Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia - fotogaleria.